Nejnovější recenze ze sekce TV tunery
100%
- podpora pro linux
- netopi tak moc jako jine usb dvb
Podpora pro linux je popsana v dokumentaci na webu.
V ubuntu: staci zkopirovat soubory firmware
V corelec (bezici na Odroid C2): staci zapnout doplnek "DVB drivers for TBS" a v TVHeadend funuguje krasne.
100%
Jednoduché . 10 minut a bylo hotovo.
100%
- Dva nezávislé tunery pro DVB T2/T/C.
- Dobrá citlivost příjmu.
- Nízká spotřeba - karta v PC nehřeje.
- Každý tuner má nezávislý anténní vstup, tj. potřebujete ještě rozdělovač.
- Interní TV karta je už trochu rarita a tomu bohužel odpovídá i vyšší cena.
80%
- vše funguje, spokojenost
100%
Funguje jak má
80%
- Potřeba skutecne výkonnějšího PC, nebo grafické karty s HW akcekerací
10%
- nefunguje,
- není návod v čj
- chybí program v kterém b t fu
100%
- Interní provedení PCIe
- Může nahrávat dva multiplexy současně, když připojíte dvě anténky (vyzkoušeno)
- Signál DVB-T2 chytá novější verze DVBViewer, i Sichbo PVR (vyzkoušeno)
- Nové vysílání televizního signálu DVB-T2 už bohužel nenaladíte ve Windows Media Center. Za to nemůže TV tuner, nýbrž samotný program Windows Media Center, který neumí přijímat kódování H.265/HEVC (DVB-T2). Naladí pouze rádiové stanice, které mají příponu T2, nicméně kódování je MPEG2. Ale to jen, kdyby to někoho zajímalo...
Tuner byl nainstalován do nového počítače Dell OptiPlex 3060 MT - 6jádrový procesor Intel Core i5-8500 (3GHz, TB 4.1GHz), 8GB operační paměti DDR4, grafická karta Intel UHD Graphics 630. Win 10 Pro
- Příjem signálu je kvalitní, netrhaný, včetně HD programů České televize. Veliká výhoda je to, že tuner může nahrávat dva multiplexy současně (komerční televize i ČT naráz, jen je třeba mít zapojené dvě anténky).
- Při sledování DVB-T2 v DVBVieweru je vytíženost CPU okolo 10%, při sledování HD programů ČT vytíženost CPU stoupá na 30-40% a frekvence procesoru stoupá stabilně na 3,5 až 3,9GHz. Na starším počítači by tedy přehrávání České televize mohlo dělat problémy.
- O poznání nižší nároky má sledování televize v programu Sichbo PVR. Vytíženost CPU při sledování HD programů se pohybuje kolem 10% (frekvence procesoru klesá taky o dost)
100%
- funguje bez problému
- dobra citlivost
- moc se nehřeje
Přijímač jsem kupoval jako doplněk linuxového sat. přijímače VU+ Uno 4K SE image VTI 14.0.05, abych nemusel kupovat další krabičku na pozemní vysílání s jiným ovládáním atd.
80%
- Výborný obraz
- Stabilní příjem signálu i na pokojovou anténu (Praha dvb-t2)
- Zastaralé / nefunkční ovladače od EVOLVEO
Vzhledem k nefunkčním ovladačům od výrobce, přikládám návod na instalaci v Ubuntu:
sudo apt-get install git build-essential libproc-processtable-perl patchutils
sudo apt-get install dvb-apps dvb-tools w-scan vlc
rm media_build --recursive --force
git clone https://bitbucket.org...
cd media_build
./build
sudo make install
sudo make rmmod
sudo modprobe dvb_usb_cxusb
sudo reboot now
# Vytvoření playlistu pro VLC. Playlist lze použít i ve Windows
w_scan --output-VLC>>VLCplaylist.xspf
100%
- funguje bez problému
- dobra citlivost
- moc se nehřeje
Přijímač jsem kupoval jako doplněk linuxového sat. přijímače VU+ Uno 4K SE image VTI 14.0.05, abych nemusel kupovat další krabičku na pozemní vysílání s jiným ovládáním atd.
100%
- Používám od Microsoftu přehrávač Windows Media Center !!!
- Windows 7 Ultimate 64 bit.
- Kanály jdou úplné bez problému kvalitní bez výpadku mám zhruba počet kanálu přes TV 123 a Rádia 40 stanic ....
- Přímo nevím jsem naladění na Vysílač Cukrák nebo Žížkové i Ládví
- Software pro Windows 7 Ultimate 64 bit software Total TV Player je dobrý že najde stanice v Praze našlo TV 123 kanálu a rádia 40 stanice ..
- Když se pustím tento software a přepnu si zvolení program ČT1 seká se to stále pří načítaní ? nedoporučují ten software používat ! Používám radí Windows Media Center ten funguje dobře najde si i ovládače Play Reader a kodeky....
100%
Je v češtině, jednoduché. Spokojenost.
100%
- .
90%
dobrý a kvalitní tuner
100%
Funguje jak má. Možná jediný fungující na starších strojích a na systémech od W. XP.
Dodávaný program je trochu uživatelsky nepřívětivý.
90%
- Malé, kompaktní, jednoduché.
- Dálkové ovládání, plně funkční.
- HD pořady chvilkami zaostávají za zvukem, pak to doženou. Cyklicky se opakuje.
10%
AverMedia TD310 budu vracet, protože se mi jej nepovedlo spolehlivě zprovoznit.
60%
- Tuner nějak zásadně nezklamal, a to hodnotím jako pozitivum.
- potřebuje kvalitní (dostatečně silný a nezarušený) signál, jeho citlivost ani selektivita není moc slavná. Ale v tom jsou si tyto karty nebo externí USB tunery dost podobné. Ve strovnání s kvalitním televizorem jsou na tom o něco hůře.
- karta nemá HW dekodér, tuto práci musí odvádět CPU stanice a u HD rozlišení už ho to docela zatěžuje. Navíc zátěž kolísá v závislosti na velikosti datového toku - ten je proměnný. Jestliže se vedle toho aktivují ještě nějaké úkoly na pozadí, tak už jeho výkon nemusí stačit a obraz se začne trhat. To může být riziko hlavně při spuštění záznamu programu, kdy je značně obsazena i sběrnice a může znamenat úzké hrdlo. CPU by mělo mít aspoň čtyři jádra na 3GHz.
- karta není zapouzdřená a mírně vyzařuje vlnění, která mohou ovlivnit třeba VGA rozhraní blízko umístěné grafické karty. Na připojeném monitoru se tak mohou objevit nežádoucí interference. Já proto musel změnit používaný analogový výstup do monitoru na digitální. Ačkoliv se to může zdát jako výhodnější, tak tím ale přijdete o některé možnosti dodatečných korekcí obrazu přímo na monitoru. A ty nebývají občas úplně k zahození. Ne vždy je obraz TV stanic optimální dle představ diváka.
- neřešitelným problémem bývá korekce zpoždění zvuku za obrazem nebo naopak. Lepší TV možnost takové korekce mají.
- nepochopil jsem graf indikace síly signálu. V případě odpojení antény ukáže indikátor 100%, nikoliv nulu. Ovšem je-li signál aspoň nějaký minimální, graf začne ukazovat relativně správně. Graf také nic nevypovídá o kvalitě signálu, zobrazuje jen jeho sílu na vstupu.
- tuner, resp. dodaný přehrávač ani doprovodný SW neobsahuje H265/HEVC kodek používaný v ČR pro DVB-T2 standard, z čehož plyne, že kdo si tuto kartu koupil právě kvůli přechodu z T1 na T2, tak bude mít smůlu do doby, než si příslušný kodek stáhne a nainstaluje. Tyto dvě záležitosti spolu totiž přímo nesouvisí: T2 je způsob modulace TV signálu, zatímco H265/HEVC je poměrně nedávno zavedený způsob komprese (kódování) MM streamů. Obvykle se totiž nepřehraje ani zvuk, i když zvukový kodek AAC/AC3 v systému nainstalovaný je. Narozdíl od některých jiných zemí v Evropě se v ČR totiž udělaly obě změny najednou. Čekal bych, že by na to měl být zákazník důrazně upozorněn, zvlášť když nová karta stojí i s dopravou bezmála dva a půl tisíce korun. A prodejce by měl mít uveřejněný i odkaz, odkud by šlo vhodný kodek stáhnout a nainstalovat. Ne každý je odborník na tuto oblast.
Satelitní i kabelový nekryptovaný příjem podporu má a neshledal jsem žádné potíže. Slot na dekódovací/dekryptovací kartu tuner nemá, takže možnosti příjmu z těchto zdrojů jsou poněkud omezeny.
Možnosti dálkového ovládání/ovladače jsem netestoval. Při sezení u PC s periferním sledováním TV jsem ho vlastně níkdy nepotřeboval.
100%
prostě to funguje
Zobrazuji 181 - 200 ze 500 recenzí « Předchozí 1...8 9 [ 10 ] 11 12...25 Další »